Trakt Królewski

POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO – BELWEDER – POMNIK FRYDERYKA CHOPINA – PAŁAC NA WYSPIE – TEATR STANISŁAWOWSKI – BIAŁY DOMEK – ALEJE UJAZDOWSKIE – NOWY ŚWIAT – KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE – PLAC ZAMKOWY – STARE MIASTO

Wycieczka rozpoczynamy od pomnika „Swemu Obrońcy w 1920 – Warszawa”, następnie przechodzimy do historii budynku, który był w posiadaniu okupantów przez wiele lat. Tutaj w Belwederze urzędował przez wiele lat i zmarł Marszałek Polski Józef Piłsudski.

Łazienki Królewskie, zwane potocznie Warszawskimi – letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Jest to miejsce niezwykłe i magiczne. Podziwiamy pomnik Fryderyka Chopina, pomnik Jana III Sobieskiego wykonany na zlecenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na wzór posągu stojącego w Wilanowie, Pałac na Wyspie, Amfiteatr oraz Starą Pomarańczarnię z Teatrem Stanisławowskim.

Następnie przejeżdżamy przez najbardziej wystawne ulice Warszawy, czyli Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat oraz Krakowskie Przedmieście do Placu Zamkowego, skąd rozpoczynamy zwiedzanie najstarszego ośrodka miejskiego stolicy.

Czas trwania wycieczki: około 6 godzin.