Śladem Fryderyka Chopina

PAŁAC RADZIWIŁŁÓW – PAŁAC/OGRÓD SASKI – KOŚCIÓŁ WIZYTEK – PAŁAC ZAMOYSKICH – PAŁAC CZAPSKICH – PAŁAC KAZIMIERZOWSKI – KOŚCIÓŁ ŚW. KRZYŻA – MUZEUM FRYDERYKA CHOPINA NA UL. TAMKA (PAŁAC OGIŃSKICH) – ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

Fryderyk Chopin ponad połowę życia spędził w Warszawie. Urodził się 1 marca 1810 w Żelazowej Woli. Jesienią 1810 r. rodzina Chopinów przeniosła się na stałe do Warszawy. Chopin rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku sześciu lat.

W Warszawie mamy mnóstwo miejsc związanych z tym najsławniejszym polskim kompozytorem. Wycieczka szlakiem Fryderyka Chopina to miejsca w których mieszkał, uczył się i przebywał ten wybitny pianista. O każdym takim miejscu informuje nas „ławeczka chopinowska”, przy której można posłuchać dzieł artysty i przeczytać informacje biograficzną. Zostały on ustawione w ramach obchodu Roku Chopinowskiego w 2010 roku. W programie przewidziane jest zwiedzanie Pałacu Ostrogskich, gdzie znajduje się obecnie Muzeum Fryderyka Chopina utworzone w 1955 roku. 

Istnieje również możliwość odwiedzenia Łazienek Królewskich, gdzie znajduje się najsłynniejszy pomnik naszego artysty dłuta Wacława Szymanowskiego, z którym związana jest niezwykle ciekawa historia.

Czas trwania wycieczki: 4 – 6 godzin.